Moje záľuby

Foto: Na Kriváni s manželkou Vierkou

V prírode relaxujem
Považujem sa za aktívneho človeka, o čom svedčia aj moje záľuby. Mám ich dosť a každá je tak trochu z iného súdka. Les a príroda pre mňa znamená relax, upokojenie a odbúranie stresu. Počas prechádzok či turistiky si takto rád „čistím“ svoju hlavu. Mojou veľkou vášňou je aj poľovníctvo. Venujem sa mu už dlhé roky spoločne s mojím starším bratom. Pred vyše 20-timi rokmi som v rámci Expedície nežnej revolúcie úspešne oboplával na jachte Európu. Odvtedy sa na more z času na čas vraciam, v rámci jachtingu spoločne s kamarátmi.

Foto: Po tenise s kamarátmi

Tenis ma stále baví
Keď sme sa s rodinou prisťahovali do Záhorskej Bystrice, napadlo mi premeniť skládku stavebného odpadu pri Trstínskej ulici na tenisové kurty. Sen sa po čase zmenil na skutočnosť. Dnes je v tomto priestore tenisový areál, ktorý radi navštevujú obyvatelia Záhorskej Bystrice, ale aj okolitých obcí. Po vybudovaní areálu som začal hrávať tenis pravidelne. Postupne sa pridala manželka a synovia. Dnes sme všetci slušní amatérski hráči a tenis nás baví stále viac.

Foto: V cieli po ČSOB pol maratóne

Mojím snom je triatlon
Viacerí z vás ma vidíte po Záhorskej Bystrici nielen chodiť, ale aj behať. To je moje ďalšie hobby, ktoré vzniklo pár rokov dozadu. Beh mi pomáha udržať sa v dobrej fyzickej, ale aj psychickej kondícii. Pravidelne sa zúčastňujem na bežeckých pretekoch, ako je napríklad Devín-Bratislava či Stupava MTB Trophy. Viackrát som zabehol pol maratón, v roku 2018 sa mi podarilo po prvý raz zabehnúť Košický maratón. Momentálne je mojím cieľom zapojiť sa do súťaže v triatlone. S behom súvisí aj moje pravidelné otužovanie. Začal som s ním pred tromi rokmi, dnes už patrím medzi ľadových medveďov.

Foto: So skupinou The Beatles

Hudba je moja láska
Od malička ma bavila hudba a kedysi dávno som túžil byť hudobníkom. Život ma zavial inde, ale láska k hudbe mi zostala dodnes. Preto sa vždy teším, keď si nájdem voľný večer a mám možnosť zahrať si spoločne s kamarátmi na gitare. Našim doposiaľ najväčším hudobným výkonom bolo spoločné vystúpenie zo Zuzanou Smatanovou na plese mestskej časti. Verím, že podobná príležitosť sa ešte nájde a možno sa odvážime aj na svoje vlastné vystúpenie. Aj to je motivácia pre mňa stále viac sa v hre na gitaru zlepšovať.