O mne

V Bratislave žijem od svojich 6-tich rokov. Už v mladosti som sa zaujímal o technické vedy a stavebníctvo. Aj preto som študoval na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Brne a neskôr v Bratislave. Štúdium som úspešne ukončil, profesionálny život ma však zavial do úplne inej sféry. Po vysokej škole som sa pár rokov venoval novinárskej práci ako redaktor a moderátor Slovenského rozhlasu. Neskôr som začal podnikať v oblasti distribúcie i produkcie klasickej hudby a marketingu. Pred pár rokmi som sa rozhodol vstúpiť do regionálnej politiky. Nakoľko ste mi dali vo voľbách svoju dôveru, už dvanásty rok som starostom Záhorskej Bystrice. Pred piatimi rokmi som sa stal aj poslancom Bratislavského samosprávneho kraja. Do Záhorskej Bystrice som sa spolu s rodinou prisťahoval v roku 1999. Žijem tu viac ako 23 rokov spoločne so svojou manželkou Vierkou. Máme spolu dvoch dospelých synov, Juraja a Andreja. Rodina sa rozrastá, radosť nám robia už aj dve vnučky Stelka a Terezka a vnuk Alexander. Počas rokov nám naša obec prirástla k srdcu, páči sa nám v nej a máme tu veľa priateľov. Pre mňa i pre moju rodinu nie je Záhorská Bystrica iba miestom na bývanie, stala sa naším skutočným domovom.

Moje záľuby

Na Kriváni s manželkou Vierkou

V prírode relaxujem

Považujem sa za aktívneho človeka, o čom svedčia aj moje záľuby. Mám ich dosť a každá je tak trochu z iného súdka. Les a príroda pre mňa znamená relax, upokojenie a odbúranie stresu. Počas prechádzok či turistiky si takto rád „čistím“ svoju hlavu. Mojou veľkou vášňou je aj poľovníctvo. Venujem sa mu už dlhé roky spoločne s mojím starším bratom. Pred vyše 20-timi rokmi som v rámci Expedície nežnej revolúcie úspešne oboplával na jachte Európu. Odvtedy sa na more z času na čas vraciam, v rámci jachtingu spoločne s kamarátmi.

Po tenise s kamarátmi

Tenis ma stále baví

Keď sme sa s rodinou prisťahovali do Záhorskej Bystrice, napadlo mi premeniť skládku stavebného odpadu pri Trstínskej ulici na tenisové kurty. Sen sa po čase zmenil na skutočnosť. Dnes je v tomto priestore tenisový areál, ktorý radi navštevujú obyvatelia Záhorskej Bystrice, ale aj okolitých obcí. Po vybudovaní areálu som začal hrávať tenis pravidelne. Postupne sa pridala manželka a synovia. Dnes sme všetci slušní amatérski hráči a tenis nás baví stále viac.

V cieli po ČSOB pol maratóne

Aktívny pohyb je súčasťou môjho života

Viacerí z vás ma vidíte po Záhorskej Bystrici nielen chodiť, ale aj behať. To je moje ďalšie hobby, ktoré vzniklo pár rokov dozadu. Beh mi pomáha udržať sa v dobrej fyzickej, ale aj psychickej kondícii. Pravidelne sa zúčastňujem na bežeckých pretekoch, ako je napríklad Devín-Bratislava či Stupava MTB Trophy. Viackrát som zabehol pol maratón, v roku 2018 sa mi podarilo po prvý raz zabehnúť Košický maratón. S behom súvisí aj moje pravidelné otužovanie. Začal som s ním pred siedmimi rokmi, dnes už patrím medzi ľadových medveďov.

So skupinou The Beatles

Hudba je moja láska

Od malička ma bavila hudba a kedysi dávno som túžil byť hudobníkom. Život ma zavial inde, ale láska k hudbe mi zostala dodnes. Preto sa vždy teším, keď si nájdem voľný večer a mám možnosť zahrať si spoločne s kamarátmi na gitare. Spoločne s kamarátmi Slavom Slabejom, Tiborom Neradovičom a Mirom Prokopom sme vytvorili zoskupenie „Big stríci“. Našim doposiaľ najväčším hudobným výkonom bolo spoločné vystúpenie zo Zuzanou Smatanovou na plese mestskej časti. Verím, že podobná príležitosť sa ešte nájde a možno sa odvážime aj na svoje vlastné vystúpenie. Aj to je motivácia pre mňa stále viac sa v hre na gitaru zlepšovať.